برگزاری رزمایش مردم یاری "محمد رسول الله (ص)" فرماندهی بهداشت و درمان ارتش در شرق و جنوب شرق كشور - امیر سرتیپ دوم دكتر جلیل رجبی فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشكی ارتش جمهوری اسلامی ایران از انجام 19 هزار ویزیت رایگان پزشكی در دو روز گذشته از برگزاری رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خبر داد.
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 
امیر سرتیپ دوم پزشک جلیل رجبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: با تلاش پزشکان حاضر در این رزمایش بزرگ مردم یاری 15 هزار ویزیت رایگان در استان سیستان و بلوچستان و 4 هزار ویزیت رایگان در استان خراسان جنوبی انجام شده است.
وی ادامه داد: این خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در حوزه های ویزیت پزشکی عمومی، چشم پزشکی، داخلی، اطفال، ارتوپدی، جراحی عمومی، بیماریهای عفونی، سونوگرافی، بیماریهای قلب و عروق و مشاوره های روانشناسی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این رزمایش است.
فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش اضافه کرد: همچنین در دو روز گذشته استقبال بی نظیری از سوی مردم مناطق محروم و کم تر برخوردار دو استان یادشده برای دریافت خدمات دندانپزشکی، اورژانس، آزمایشگاه، اطفال، رادیولوژی، چشم پزشکی و بینایی سنجی انجام شده است.
امیر سرتیپ دوم پزشک رجبی در ادامه اظهار کرد: همچنین انجام انواع تزریقات، کنترل فشار خون، آزمایش میزان قند خون، گرفتن نوارقلب و توزیع رایگان دارو و بسته های بهداشتی ویژه بانوان و کودکان از دیگر اقدامات انجام شده در دو روز گذشته از برگزاری رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمدرسول الله(ص) ارتش در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بوده است. 
رزمایش بزرگ یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش با پیام مهرورزی از روز دوشنبه 13 آذر ماه آغاز و تا روز جمعه 17 آذر در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ادامه خواهد داشت.
هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ مردمیاری و امدادرسانی ارتش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم محروم و کم تر برخوردار مناطق شرق و جنوب شرق کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت است.
در این طرح مردمیاری و امداد رسانی پزشکان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایرانشهر(بخش بمپور و روستاهای همجوار) و شهرستان خاش (بخش ده رئیس و روستاهای همجوار) که در مجموع 160 هزار تن هستند به بیماران و مراجعه کنندگان به سامانه بیمارستانی خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می کنند.
همچنین با برنامه ریزی های انجام شده پزشکان نیروی هوایی ارتش نیز در شهرستان کنارک(منطقه کهیر) با پوشش جمعیتی 15 هزار نفر به ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی می پردازند.
در اجرا و برگزاری این رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی پزشکان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش نیز ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار را در استان خراسان جنوبی(بیرجند و منطقه سربیشه در سه بخش درح، مرکزی و مود) با پوشش جمعیتی 20 هزار نفر آغاز کردند.
پزشکان نیروی دریایی ارتش نیز در منطقه پسابندر و سواحل مکران با پوشش جمعیتی 25 هزار نفر در حال انجام ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار این مناطق هستند.
پزشکان عمومی، متخصصان طب اورژانس، مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، ارتوپدی، چشم، گوش و حلق و بینی، پوست، دندانپزشک، متخصص عفونی و جراحان عمومی و تخصصی در اجرا و برگزاری طرح مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی حضور خواهند دارند.
در این رزمایش بزرگ از سامانه ها و تجهیزات مختلفی از جمله اتاق های عمل سیار، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی پورتابل و قابل حمل، اکو، امکانات مرتبط با بیماری های زنان و نظایر آن برای خدمات رسانی مطلوب تر به مراجعه کنندگان به گروه های پزشکی استفاده می شود.
در این رزمایش بزرگ و منسجم تمام تخصص های پزشکی و درمانی مورد نیاز مردم محروم و کم تر برخوردار دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در بیمارستان های صحرایی ارائه می شود و علاوه بر این، تیم های سیار پزشکی نیز به مناطقی که مردم به آن دسترسی به بیمارستان ها را ندارند اعزام شده اند و آموزش های بهداشتی نیز به مدارس سطح منطقه ارائه داده می شود.


خلاصه ای از خدمات انجام شده :


🌱ویزیت کارشناس ارشد روانشناس بالینی/دایره طب پیشگیری/هسته مشاوره و کمیته معین خانواده بیمارستان خاتم الانبیا(ص) منطقه سوم نبوت نداجا در محل بیمارستان صحرایی


🌱ویزیت بخش اورژانس


🌱آزمایشگاه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نبی اکرم(ص)


🌱خدمات آزمایشگاه با تمامی امکانات در محل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی


🌱اتاق عمل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نبی اکرم(ص)


🌱ارائه خدمات دندانپزشکی سیار در محل بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی نبی اکرم(ص)

🌱خدمات روانشناسی


🌱استقرار کامل واحد اتاق عمل صحرایی با تمامی امکانات در محل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی

بازگشت          
 

DOURAN Portal V3.9.8.7

V3.9.8.7