استقرار 3 بیمارستان صحرایی مجهز ارتش در پادگان ابوذر
فرمانده بهداشت و درمان ارتش گفت: بیمارستان صحرایی کرمانشاه را به منطقه قصرشیرین منتقل کردیم و تا این لحظه بیش از 30 عمل جراحی بزرگ در این بیمارستان صورت گرفت.
 ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ 

امیر جلیل رجبی فرمانده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس،‌در توضیح اقدامات انجام شده توسط ارتش برای کمک رسانی به مناطق زلزله‌ زده، اظهار داشت: از همان ساعات اولیه اعلام زلزله از طریق رسانه‌ها، جلسه ستاد بحران را تشکیل دادیم و بیمارستان صحرایی کرمانشاه را به منطقه قصرشیرین -بین محور قصرشیرین و خسروی- اعزام کردیم. 

وی ادامه داد: این مرکز از ساعات اولیه وقوع زلزله به مداوای مصدومین و مجروحین پرداخته و تاکنون پیش از 500 مراجعه کننده داشت، 30 عمل جراحی بزرگ و 150 بستری صورت گرفت و بقیه نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

فرمانده بهداشت و درمان ارتش ادامه داد:‌ این بیمارستان دارای تجهیزات کامل بیمارستانی از جمله اتاق عمل، ICU، CCU، بخش‌های بستری، آزمایشگاه و رادیولوژی است.

امیر رجبی با بیان اینکه یک بیمارستان صحرایی دیگر نیز از اصفهان به منطقه اعزام شده که قرار است در سرپل‌ذهاب استقرار پیدا کند، گفت: سامانه دیگری از ارومیه حرکت کرده که در نزدیکی سرپل ذهاب است و امیدواریم تا ساعاتی دیگر کار خود را آغاز کند.

وی از استقرار 3 سامانه بیمارستانی صحرایی با تجهیزات کامل در پادگان ابوذر خبر داد و اظهار داشت: بیمارستان صحرایی 520 هم از ساعات اولیه کار اعزام مجروحین و آسیب دیدگان را بر عهده گرفته و ببش از 200 مراجعه کننده داشته است.

فرمانده بهداشت و درمان ارتش از اعزام 6 تیم تخصصی به منطقه خبر داد و گفت: هر تیم شامل متخصصین جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عمومی، اطفال و سایر تخصص‌های رابط در بحث بحران و تروما هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: 2 تیم 15 نفره نیز متشکل از اعضای هیأت علمی، متخصصین و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ارتش تا دقایقی دیگر از طریق هوایی اعزام خواهند شد.

امیررجبی افزود: 6 تیم تخصصی دیگر هم آماده و تشکیل شده که به محض اعلام نیاز آنها را منتقل می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی سامانه‌های اعزامی اعم از سرم و داروهای مورد نیاز مجروحین را خودمان انجام می‌دهیم تصریح کرد: معاونت بهداشت و درمان ارتش تا لحظه‌ای که در منطقه نیاز باشد در آنجا حضور خواهد داشت.بازگشت          
 

DOURAN Portal V3.9.8.7

V3.9.8.7